Základní pravidla čištění a sanitace pivního chlazení
Po každém použití nápojové vedení chladiče propláchněte tlakem vody, pro snadnější propláchnutí použijte sanitační adaptér dle druhu Vašeho naražeče.
Jednou za dva měsícenebo cca po 10 použitích doporučujeme chladič vysanitovat chemicky. Sanitaci můžete provést sami pomocí sanitačního soudku a sanitačního roztoku.
Každé 2 měsíce je potřeba kontrolovat čistotu kondenzátoru, případné nečistoty ofouknout tlakem vzduchu, nebo vyčistit ometením, v opačném případě hrozí snížení chladicího výkonu, nebo poškození chladiče.
Nerezový povrch doporučujeme čistit přípravkem SITOL na kovy, sklo a zrcadla.
Odšroubujte hlavici ze sanitačního soudku, do soudku nalijte zředěný sanitační roztok v předepsaném poměru (obvykle 1:80).
Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, naražte naražeč a natlakujte stejným způsobem jako když narážíte sud s nápojem.
Otevřete páku výčepního kohoutu a čekejte dokud sanitační roztok nevytlačí zbytky nápoje.
Roztok nechte cca 20 minut působit. Po 20 minutách odražte naražeč, vložte do hadice za naražeč sanitační kuličku a „prožeňte" ji vedením.
Nezapomeňte z výčepního kohoutu rozdělat kompenzátor pro snazší vyndání sanitační kuličky.
Postup opakujte podle míry znečištění.
Potom nalijte do sanitačního soudku čistou vodu min.5 litrů a vedení vypláchněte.
Při sanitaci nezapomeňte na výčepní kohout a naražeč. Je potřeba je rozbrat, namočit do sanitačního roztoku a důkladně vyčistit a odstranit všechny usazeniny.
POZOR! Při sanitaci musí být chlazení vždy vypnuto a proplachovat vodou max.30°C.